Grzejnik dekoracyjny. Czym powinien się wyróżniać?

Grzejnik dekoracyjny. Czym powinien się wyróżniać?

Grzejnik dekoracyjny. Czym powinien się wyróżniać?

Grzejnik dekoracyjny może być doskonałą ozdobą pomieszczenia. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w łazienkach, gdzie łączy w sobie walory estetyczne oraz funkcjonalne. Dekoracyjność grzejnika nie powinna negatywnie odbijać się na jego najważniejszych parametrach użytkowych. Zróżnicowanie pod względem stylistycznym znacząco ułatwia dopasowanie takiego urządzenia do aranżacji pomieszczenia. Bogatą ofertę dekoracyjnych modeli grzejników posiada firma Mario Radiators.

Spis treści
Rodzaje
Wygląd i stylistyka
Najważniejsze parametry
Oferta Mario Radiators

Poznaj rodzaje grzejników dekoracyjnych – pionowe i poziome

Grzejnik dekoracyjny poziomy lub pionowy może nie tylko skutecznie oddawać ciepło, ale też sprawdzić się jako stylowy element wyposażenia. Funkcjonalność nie jest jedyną istotną cechą tych urządzeń. Poza mocą działania oraz innymi istotnymi parametrami technicznymi, atrakcyjność konkretnych modeli definiuje także wygląd. Podstawę stanowi kształt urządzenia. Do najczęściej wybieranych należą modele poziome i pionowe, które występują w wielu różnych odmianach stylistycznych. Ofertę Mario Radiators uzupełniają urządzenia w każdym z tych wariantów.

Pionowy

Grzejnik dekoracyjny pionowy to rozwiązanie najbardziej standardowe. Tak zaprojektowane urządzenia występują w różnych wariantach i modyfikacjach. W ofercie Mario Radiators na szczególną uwagę zasługują modele wykonane ze stali nierdzewnej, utrzymane w eleganckim i klasycznym stylu. Idealnie pasują do pomieszczeń o wyważonej i subtelnej aranżacji. Ich przemyślany projekt graficzny łączy się z solidnym wykonaniem oraz wieloma walorami praktycznymi. Zastosowanie stali nierdzewnej 304 daje pewność ochrony przed korozją, a także daje pewność trwałego oraz estetycznego spawu poszczególnych elementów grzejnika.

 Elektryczny grzejnik łazienkowyElektryczny grzejnik do łazienki

Poziomy

Grzejnik dekoracyjny poziomy to urządzenie, które może optycznie powiększyć pomieszczenie. Rosnąca popularność tego rozwiązania wynika ze specyficznej budowy. Konstrukcja pionowa daje większe możliwości w zakresie podłączenia urządzenia, co ma duże znaczenie w mniejszych wnętrzach. Grzejniki te występują w różnych wariantach rozmiarowych, co dodatkowo poszerza ich funkcjonalność. Zajmują niewiele miejsca w łazience, a charakterystyczna forma umożliwia swobodne wieszanie na nich ręczników.

Wygląd i stylistka grzejnika dekoracyjnego

Grzejnik dekoracyjny to urządzenie, które warto trafnie dopasować do aranżacji łazienki. W szerokiej ofercie Mario Radiators znaleźć można modele zróżnicowane pod względem formy. Wybór urządzenia pionowego lub poziomego warto urozmaicić określeniem odpowiedniej kolorystyki. Nie bez znaczenia pozostaje materiał wykonania, który decyduje o walorach estetycznych oraz funkcjonalności urządzenia wykorzystywanego w łazience.

Kolorystyka i rozmiary

Kształt to nie jedyna cecha decydująca o dekoracyjności urządzenia. Grzejnik warto dopasować do aranżacji także pod względem kolorystyki. Najczęściej wybierane są modele białe, jednak równie dobrze sprawdzają się urządzenia w odcieniach szarości, czerni, złota czy srebra. Istnieje ponadto możliwość indywidualnego dostosowania rozmiarów poszczególnych produktów pod względem głębokości, szerokości, wysokości, średnicy rur czy liczby żeberek. Oferta Mario Radiators jest pod tym względem bardzo zróżnicowana, co znacząco ułatwia dopasowanie grzejnika to aranżacji łazienki.

Materiał wykonania

W przypadku grzejników dekoracyjnych materiał wykonania ma bardzo duże znaczenie, ponieważ determinuje ich funkcjonalność. Mario Radiators zajmuje się produkcją modeli stalowych. Materiał ten charakteryzuje się niemałą wytrzymałością mechaniczną. Solidne parametry przekładają się na efektywność ochrony, a także sprawność pracy. Stal nagrzewa się szybko i równomiernie oddaje ciepło. Stalowe grzejniki nie mają przy tym dużych wymagań, a sterowanie ich pracą jest łatwe. Po wyłączeniu stygną powoli, dzięki czemu sprawdzają się w różnych pomieszczeniach.

Najważniejsze parametry grzejników łazienkowych dekoracyjnych

Grzejnik łazienkowy dekoracyjny powinien wyróżniać się nie tylko estetycznym wyglądem, ale też odpowiednimi parametrami technicznymi. Własności te mają decydując wpływ na sposób działania urządzenia. Kluczowe znaczenie przy wyborze grzejnika jest sposób zasilania oraz przedział mocy, w jakiej może pracować. Nie bez znaczenia pozostają kwestie związane z montażem, czyli m.in. sposób i typ podłączenia.

Sposób zasilania

Grzejnik dekoracyjny może być zasilany w różny sposób. Największą popularnością cieszą się urządzenia wodne. Zasilanie odbywa się w ich przypadku poprzez instalację centralnego ogrzewania, co zapewnia optymalnie wysoką skuteczność grzewczą. Alternatywą mogą być dla nich urządzenia elektryczne. Grzejniki te korzystają z prądu, dzięki czemu mogą być użytkowane również poza sezonem grzewczym. Oprócz tego wyróżnić można hybrydy, czyli dekoracyjne modele wodo-elektrycznym. Urządzenia te korzystają z instalacji centralnego ogrzewania w sezonie grzewczym, a poza nim zasilane są energią elektryczną.

Moc

Grzejniki dekoracyjne najczęściej występują w przedziale mocy od poniżej 1000W do wartości sięgających nawet 4000W. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku optymalne dopasowanie parametrów urządzenia do specyfiki pomieszczenia. Moc efektywna uzależniona jest od konkretnej instalacji grzewczej. Dla bloków mieszkalnych standardowa wartość parametrów to 75/65/20 stopni Celsjusza. W łazience wygląda to jednak nieco inaczej, niż w pozostałych pomieszczeniach. Konieczne jest bowiem uzyskanie nieco wyższej temperatury, najlepiej średnio około 23 stopni Celsjusza. Przekłada się to na wyższe zapotrzebowanie cieplne, wynoszące 110 W/m2 lub nawet 150 W/m2 w przypadku łazienki wyposażonej w okno. Dokonując obliczeń można więc wywnioskować, że w łazience bez okna o metrażu 8 m2 konieczne jest zastosowanie grzejnika o mocy ok. 880-990 W. W przypadku takiego samego pomieszczenia z oknami, urządzenie powinno mieć moc ok. 1200 W.

Sposoby podłączania

Istotnym parametrem przy wyborze dekoracyjnego urządzenia grzewczego jest sposób i typ podłączenia. Wyróżnić można modele z podłączeniem górnym, dolnym, bocznym lub uniwersalnym. Grzejnik może być też podłączany od strony lewej, prawej lub od środka. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być kwestią indywidualną. Parametry montażowe uzależnione są głównie od konstrukcji i wymiarów pomieszczenia, które ogrzewane będzie urządzeniem. Przy wyborze grzejnika warto wziąć pod uwagę także maksymalną temperaturę pracy oraz pojemność wodną. Ten drugi parametr podawany jest w litrach na metr. Grzejniki dekoracyjne znajdziecie w sklepie Mario Radiators. Na nasz asortyment składają się zarówno tradycyjne modele wodne, jak i elektryczne. Występują w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych i stylistycznych. Oferujemy też możliwość dostosowania grzejnika do indywidualnych potrzeb klientów. Niestandardowe rozwiązania realizujemy zgodnie z wszystkimi wytycznymi, gwarantując przy tym atrakcyjną cenę. Zapraszamy do skorzystania z oferty Mario Radiators oraz omówienia projektu dostępnego w sklepie lub opracowywanego indywidualnie.

02.01.2020 12:52
Radosław Sobieski