Grzejnik łazienkowy elektryczny. Najważniejsze cechy

Grzejnik łazienkowy elektryczny. Najważniejsze cechy

Grzejnik łazienkowy elektryczny. Najważniejsze cechy

Grzejnik łazienkowy elektryczny jest w porównaniu z tradycyjnym wygodniejszy w obsłudze. Bardzo często okazuje się również wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem. Takie urządzenie nie musi wcale generować gigantycznych rachunków za prąd. Wiele modeli to grzejniki zaskakująco energooszczędne, a przy tym stylowe i wspaniale komponujące się z aranżacją łazienki. Bogatą ich ofertę posiada Mario Radiators.

Spis treści
Modele wodno-elektryczne
Modele elektryczne
Urządzenia energooszczędne
Z termostatem
Nasza oferta

Poznaj rodzaje grzejników łazienkowych elektrycznych. Jak działają modele wodno-elektryczne?

Grzejniki łazienkowe różnią się przede wszystkim sposobem zasilania w ciepło. Zwykłe modele wodne zasilane są z instalacji centralnego ogrzewania, a elektryczne - grzałką elektryczną. Rozwiązaniem coraz częściej stosowanym są także łączące funkcjonalność obu tych wariantów urządzenia wodno-elektryczne. W czasie sezonu grzewczego korzystają z instalacji centralnego ogrzewania, a po jego zakończeniu z grzałki elektrycznej. Rozwiązanie to wiąże się z wieloma zaletami. W chłodne dni wiosenne oraz letnie umożliwia bowiem utrzymanie ciepła w łazience, mimo wyłączonego poza sezonem ogrzewania.

Modele wodno-elektryczne

Grzejnik łazienkowy wodno-elektryczny podłącza się do instalacji c.o. W przeciwieństwie do zwykłych modeli wodnych, posiadają one jednak wbudowaną grzałkę elektryczną. W niektórych urządzeniach jest ona dostępna w komplecie, ale można ją nabyć także osobno. Rozwiązanie to zapewnia możliwość korzystanie z grzejnika łazienkowego nawet poza sezonem grzewczym, praktycznie przez cały rok. Większość grzałek pasuje do wszystkich urządzeń wodno-elektrycznych. Jej moc powinna być mniejsza od mocy grzejnika o przynajmniej 100-150 W. Dla modeli 500 W polecane są zatem grzałki 350 W. Grzejnik elektryczny łazienkowy z zamontowaną grzałką to obecnie standardowe wyposażenie nowoczesnego domu. Najczęściej urządzenie to używane jest jedynie w okresie, gdy instalacja c.o. nie pracuje. Najwięcej korzyści daje poza sezonem grzewczym. Grzałkę elektryczną można też włączyć na stałe przed rozpoczęciem się tego okresu, w celu dogrzania łazienki. Istnieje ponadto opcja załączania jej wyłącznie na sam czas kąpieli oraz wysuszenie ręcznika.

Modele elektryczne

Istnieją także grzejniki do łazienki wyłącznie elektryczne, których nie podłącza się do centralnego ogrzewania. Z obawy przed wysokimi kosztami eksploatacyjnymi, użytkownicy często podchodzą do nich ostrożnie. Najlepsze jakościowo modele mogą jednak przyczynić się do obniżenia zużycia energii elektrycznej. Grzejniki elektryczne konwektorowe są najbliższe standardowym modelom wodnym. Większość ciepła jest w ich przypadku oddawana przez konwekcję. Obieg powietrza wokół grzejnych elementów może w zależności od modelu odbywać się naturalnie lub w sposób wymuszony przez wentylator. Takie urządzenie jest w stanie bardzo szybko nagrzać łazienkę. Inne rozwiązanie to grzejnik promieniujący. Ciepło wypromieniowywane jest do otaczających przedmiotów i przegród, tak samo jak w przypadku w przypadku ogrzewania ściennego lub podłogowego. Powierzchnia może mieć temperaturę wyższą, podczas gdy w ogrzewaniach płaszczyznowych bezwładność będzie mniejsza. Promieniujący grzejnik z wyglądu często przypomina zwykłe modele wodne, jednak jest bardziej płaski. Panele mogą być przymocowywane do sufitu lub ścian.

Grzejnik łazienkowy Donna

Energooszczędne elektryczne grzejniki łazienkowe. Do czego służy termostat?

Energooszczędne elektryczne grzejniki łazienkowe, które mogą funkcjonować z termostatem, najlepiej sprawdzają się we współpracy z wydajną instalacją wentylacyjną nawiewno-wywiewną. Powinna ona zapewniać odpowiednią wymianę powietrza. Nawiewy z reguły montuje się w sypialni czy salonie, a wyciągi w kuchniach oraz łazienkach. Powietrze może dzięki temu przez cały czas przepływać między nimi. Z systemem wentylacji równolegle działa ogrzewanie. Dla łazienki komfortowa temperatura to ok. 25 stopni Celsjusza. Przedostające się powietrze jest do niej stale podgrzewane. W praktyce jednak taka temperatura potrzebna jest dopiero podczas brania kąpieli. Ne opłaca się grzanie łazienki całodobowo. Lepiej utrzymywać w niej nieco niższą temperaturę, stosując dodatkowy grzejnik energooszczędny. Rozwiązanie to polecane jest także wówczas, gdy wiszące ręczniki zbyt długo pozostają mokro. Ogrzewanie elektryczne sprawdzi się w takim przypadku lepiej, niż każdorazowe rozpalanie w kotle. Kocioł musiałby bowiem pracować ze zredukowaną mocą, co osłabiłoby jego efektywność i byłoby nieekonomiczne.

Grzejnik łazienkowy elektryczny z termostatem

Grzejnik łazienkowy elektryczny z termostatem to rozwiązanie, które umożliwia kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu. Zawór termostatyczny może być wbudowany fabrycznie w urządzenie, podczas gdy do innych można go dokupić. Pojemność grzejników stosowanych w łaziankach jest zwykle nieduża, co wiąże się ze stosunkowo szybkim nagrzewaniem. Jeżeli nie ma dostępu do regulacji, pomieszczenie może ulec przegrzaniu. Wiąże się to z koniecznością przewietrzenia całej łazienki, co z kolei doprowadzi do wypuszczenia na zewnątrz ciepła. Obecność termostatu umożliwia szybką reakcję na zmiany w poziomie temperatury, co sprzyja oszczędnemu zarządzaniu energią emitowaną przez grzejnik.

Ścienny grzejnik elektryczny do łazienki

Ścienny grzejnik elektryczny w łazience z reguły służy jako suszarka na ręczniki. Proste sterowanie i nowoczesne możliwości w zakresie regulacji temperatury sprawiają, że do suszenia i podgrzewania temperatury nie potrzeba wiele energii. Do takich celów w zupełności kilkadziesiąt watów rano i wieczorem. Spore znaczenie ma w tym przypadku sterowanie pracą grzałki oraz automatyka. Optymalizacji zużycia energii sprzyjają np. automatyczne tryby pracy.

Nasza oferta

Grzejniki łazienkowe elektryczne oferowane przez Mario Radiators wyróżniają się trwałością wykonania. W produkcji wykorzystywane są wyłącznie materiały nieulegające korozji. Innym atutem prezentowanych urządzeń jest ich niepowtarzany design. Szczególną uwagę przykładamy do detali w warstwie kolorystycznej oraz formalnej, które z pewnością spełnią wymagania osób poszukujących estetycznego wyposażenia łazienkowego. Grzejniki Mario Radiators prezentują się niczym dzieła sztuki, które na różne sposoby można wykorzystać w aranżacji wnętrz.

Najwyższa jakość i długa okres gwarancyjny

Oferowane przez nas grzejniki idealnie sprawdzają się w wysublimowanych i ekskluzywnie zaaranżowanych pomieszczeniach. Pasują do łazienek urządzonych zarówno nowocześnie, jak i klasycznie. Wzbogacona nimi przestrzeń zyskuje ciepło oraz przytulność, których tak często brakuje surowo wykończonym wnętrzom. Przy zakupie produktów z całego asortymentu przyznajemy 10-letnią gwarancję producencką, stanowiącą potwierdzenie solidności i wysokiej jakości poszczególnych materiałów. Proces produkcji podlega ścisłej kontroli, a do wykonania grzejników używamy odpornej na korozję oraz łatwej w obróbce odmiany stali nierdzewnej. Zapraszamy do skorzystania z asortymentu Mario Radiators i oferujemy fachowe wsparcie osobom poszukującym nowoczesnego grzejnika do łazienki.

10.12.2019 18:24
Radosław Sobieski