Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy

Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy

Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy

Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy to urządzenie, które spełnia wiele przydatnych funkcji. Odpowiada nie tylko za efektywne ogrzewanie pomieszczenia, ale także służy jako suszarka i wieszak na ręczniki. W przeciwieństwie do modeli wodnych zasilanych z instalacji centralnego ogrzewania, urządzenia elektryczne podłączane są do prądu i korzystają z grzałki elektrycznej. Nowoczesne grzejniki drabinkowe tego typu posiada w swojej ofercie firma Mario Radiators.

Spis treści
Budowa i sposób działania
Materiał wykonania
Moc grzewcza
Zalety
Grzejniki z termostatem
Oferta Mario Radiators

Czym się wyróżnia grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy

Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy wyróżnia się odpowiednimi parametrami technicznymi oraz charakterystycznym wyglądem. Posiada ażurową konstrukcję i z reguły mocowany jest na ścianie. Zgrabna budowa sprawia, że grzejnik tego typu jest bardzo efektownym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Oferowane przez nas modele doskonale komponują się z armaturą, oświetleniem, płytkami oraz innymi kluczowymi elementami aranżacyjnymi łazienki.

Budowa i sposób działania

Elektryczne grzejniki drabinkowe zawdzięczają swoją nazwę specyficznej budowie. Składają się z kilku pionowych kolektorów, połączonych ze sobą poziomymi szczeblami. Z wyglądu przypominają modele wodne, jednak różnią się od nich sposobem działania. Nie są ogrzewane z instalacji centralnego ogrzewania, tylko z wbudowane lub dołączanej grzałki elektrycznej. O ile pierwsze rozwiązanie wiąże się z obniżeniem kosztów eksploatacyjnych, o tyle posiada pewne znaczące ograniczenia. Ogrzewany instalacją centralnego ogrzewania grzejnik może działać wyłącznie wówczas, gdy w domu uruchomiony jest kocioł grzewczy. Jeżeli więc drabinka ma spełniać swoją funkcję również w sezonie letnim, lepszym rozwiązaniem będzie model elektryczny.

Materiał wykonania

Oferowane przez Mario Radiators drabinkowe grzejniki elektryczne powstają z profili i rur ze stali nierdzewnej. Zastosowanie odpowiednich technologii zapewnia tak wykonanemu urządzeniu wysoką trwałość, a także uodpornia na rdzę i zadrapania. Wykończenie powierzchni drabinek może być chromowane, lakierowane, metalizowane lub satynowe. Oferujemy modele o różnych kolorach i kształtach, co ułatwia odpowiednie dopasowanie elementu do wystroju oraz stylu każdej łazienki.

Grzejnik elektryczny AnconaGrzejnik łazienkowy Sonnet

Moc grzewcza

Drabinkowy grzejnik elektryczny może posiadać określoną moc grzewczą. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, parametr ten jest zwykle stosunkowo niski. Wynika to z mniejszej powierzchni wymiany ciepła. Na 1 metr kwadratowy powierzchni pomieszczenia potrzeba zwykle około 100 W mocy cieplnej grzejnika. Jeżeli w łazience znajduje się dodatkowo ogrzewanie podłogowe, moc grzewcza może być nieco mniejsza - np. około 80 W. W pomieszczeniach wyposażonych w okno lub słabo ocieplonych najlepiej sprawdzą się modele o większej mocy. W takim przypadku sprawdzi się grzejnik o mocy 130 W na 1 metr kwadratowy.

Zalety grzejników łazienkowych elektrycznych drabinkowych

Grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy występuje w wersji pionowej lub poziomej, przy czym częściej stosowane jest pierwsze rozwiązanie. Taka konstrukcja zapewnia dużą wygodę użytkowania, zajmując przy tym niewiele miejsca. Kompaktowe rozmiary modeli pionowych mają szczególne znaczenie w niedużych pomieszczeniach. Grzejniki poziome doskonale sprawdzają się z kolei w łazienkach z oknem, w których kluczowe znaczenie ma uwzględnienie efektywnego i skutecznego źródła ciepła.

Łatwa obsługa

Drabinkowe modele elektryczne są nie tylko stylowe, ale również praktyczne. Wynika to z prostoty ich obsługi. Uruchomienie i sterowanie pracą grzejnika przebiega łatwo, a na dodatek urządzenia tego typu nagrzewają się bardzo szybko. Obsługa większości modeli polega na włączeniu odpowiednim przyciskiem, a następnie skonfigurowaniu zaawansowanych ustawień oraz regulowaniu temperatury w ustalonym zakresie.

Wysoka opłacalność

Eksploatacja ogrzewania zasilanego prądem elektrycznym wiąże się z pewnymi kosztami. Korzystanie z grzejnika drabinkowego jest jednak rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, które umożliwia stosunkowo tanie dogrzewanie przestrzeni łazienkowej. Grzejnik elektryczny nie musi pracować przez cały czas. Szybkie nagrzewanie się sprawia, że wystarczy uruchomić urządzenia na kilka minut przed planowanym prysznicem lub kąpielą. W przypadku grzejników oferowanych przez Mario Radiators dodatkowym atutem jest cena. Same koszty ogrzewania elektrycznego stają się coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do innych źródeł energii grzewczej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku korzystania ze zmiennej taryfy. Jeżeli grzejnik to jedyne urządzenie generujące ciepło w łazience, dodatkowe oszczędności może zapewnić wbudowany system sterowania.

Elektryczny grzejnik łazienkowy drabinkowy z termostatem

Elektryczny grzejnik łazienkowy drabinkowy z termostatem pozwala na kontrolowanie poziomu temperatury wewnątrz pomieszczenia. Niektóre modele posiadają fabrycznie wbudowany zawór termostatyczny, a do innych trzeba go dokupić. W łazienkach z reguły stosowane są grzejniki o niedużej pojemności, dlatego nagrzewanie przebiega dość szybko. Pomieszczenie może łatwo ulec przegrzaniu, jeżeli nie ma żadnego dostępu do regulacji. W takiej sytuacji konieczne może być przewietrzenie łazienki, a tym samym wypuszczenie na zewnątrz sporej ilości ciepła. Termostat umożliwia sprawną reakcję na zmiany temperatury, przez co korzystnie wpływa na oszczędne zarządzanie emitowaną przez grzejnik energią.

Oferta Mario Radiators

Grzejniki łazienkowe elektryczne drabinkowe w ofercie Mario Radiators to urządzenia najwyższej jakości. Produkty z naszego katalogu powstają z trwałej stali nierdzewnej odpornej na korozję. Prezentowane modele wyróżniają się również niepowtarzalną stylistyką, która stanowi idealne dopełnienie starannie urządzonej łazienki. Przykładamy dużą wagę do estetyki detali pod względem formalnym oraz kolorystycznym, dzięki czemu nasze grzejniki są w stanie spełnić wymagania każdego klienta. Poszczególne modele Mario Radiators stają się istotnym elementem aranżacyjnym pomieszczenia, a jednocześnie spełniają wszystkie najważniejsze funkcje praktyczne.

Wysoka jakość i długa gwarancja

Elektryczne grzejniki drabinkowe Mario Radiators pasują zarówno do subtelnych, jak i ekstrawaganckich pomieszczeń. Nie brakuje pośród nich modeli klasycznych oraz nowoczesnych, które stylowo wzbogacają przestrzeń łazienki. Najciekawsze z naszych grzejników są w stanie nadać przytulności każdej, nawet najbardziej surowej aranżacji. Każdy zakup obejmowany jest 10-letnią gwarancją producencką, która potwierdza najwyższą jakość oraz solidność proponowanych rozwiązań. Zachęcamy do składania zamówień w naszym sklepie oraz zadawania wszelkich pytań dotyczących doboru modelu drabinkowego do łazienki.

28.01.2020 13:21
Radosław Sobieski