Grzejnik energooszczędny. Jak zaoszczędzić?

Grzejnik energooszczędny. Jak zaoszczędzić?

Grzejnik energooszczędny. Jak zaoszczędzić?

Grzejnik energooszczędny może się przyczynić do obniżenia rachunków za prąd. Z roku na rok koszty energii rosną, dlatego warto zainwestować w urządzenie grzewcze pożytkujące ją z umiarem. Odpowiednio dobrany grzejnik nie tylko sprzyja oszczędności, ale też zapewnia optymalny komfort cieplny w pomieszczeniach. Bogatą ofertę modeli energooszczędnych posiada w swoim asortymencie sklep Mario Radiators.

Spis treści
Koszty ogrzewania
Akumulacja ciepła
Moc
Wyposażenie grzejnika
Cena
Nasza oferta

Czym się wyróżnia energooszczędny grzejnik elektryczny?

Energooszczędny grzejnik elektryczny to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Urządzenia tego typu charakteryzują się niskim poborem energii elektrycznej. Posiadają elementy grzejne, które umożliwiają rdzeniowi szybkie nagrzanie się. Ten z kolei jest doskonałym akumulatorem ciepła, przez co oddaje je bardzo powoli. Grzejnik tego typu pobiera energię elektryczną przez krótki czas, ale jednocześnie zaskakująco długo grzeje. Modele energooszczędne występują w różnych rozmiarach, które ułatwiają dopasowywanie grzejnika do obszaru montażowego.

Koszty ogrzewania

Wysokie koszty eksploatacji grzejnika mogą wynikać z nieodpowiedniego dostosowania jego pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Urządzenie może na przykład przez kilka godzin pracować z pełną mocą, podczas gdy nie jest to konieczne w przypadku ocieplenia się temperatury zewnętrznej. Model energooszczędny docenią z pewnością mieszkańcy domów i mieszkań, którzy w okresie jesienno-zimowym mają problemy z ogrzewaniem. Nie wszystkie budynki są bowiem odpowiednio zaizolowane i ocieplone, przez co występuje ryzyko uciekania ciepła. Zimą grzejnik zasilany elektrycznie może być zatem bardzo pomocny przy dogrzewaniu pomieszczeń.

Dekoracyjny grzejnik SonnetGrzejnik do łazienki Liana HP I

Akumulacja ciepła

Sposobem na obniżenie kosztów ogrzewania może być zastosowanie grzejnika akumulacyjnego. Konstrukcja tego typu gromadzi ciepło, a następnie umożliwia jego oddawanie nawet przez kilka godzin. Urządzenie ładować można zatem w czasie obowiązywania tańszej energii elektrycznej, płacąc tym samym niższe rachunki za jej pobór. Z grzejnika da się jednak korzystać cały dzień, niezależnie od zapotrzebowania. Warto pamiętać, że rozliczanie się w systemie dwutaryfowym wiąże się z droższą energią poza godzinami obowiązywania taryfy tańszej, niż ma to miejsce w systemie jednotaryfowym.

Jaki grzejnik elektryczny energooszczędny wybrać?

Jaki grzejnik elektryczny energooszczędny będzie najlepszy? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Praktycznie każdy model może działać w sposób energooszczędny, o ile będzie prawidłowo eksploatowany. Specyfikacja wybranego urządzenia powinna jednak wskazywać na niski pobór prądu. Wybór konkretnego grzejnika powinien być w dużym stopniu podyktowany wielkością pomieszczenia, aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. Jeżeli urządzenie nie będzie spełniało dobrze swojego zadania i grzało niedostatecznie mocno, trudno mówić o energooszczędności.

Moc grzejnika

W przypadku ogrzewania dużego pomieszczenia, konieczny jest wybór grzejnika o większej mocy. Modele energooszczędne występują w wariantach od 100 do około 3000 W. Urządzenie o mocy do 1000 W jest w stanie skutecznie ogrzać jedynie niewielkie wnętrza. Modele charakteryzujące się wartością 1500 i większej są zdecydowanie bardziej zaawansowane. Wymaganą moc najlepiej ocenić poprzez określenie zapotrzebowania grzewczego na metr kwadratowy pomieszczenia. Standardowo wynosi ono około 85 W. W przypadku słabo ocieplonych wnętrz zapotrzebowanie wzrasta do nawet 200 W. Wiele zależy od rodzaju budownictwa. Stosunkowo nowe domy i mieszkania potrzebują do ogrania pomieszczenia o powierzchni 20 metrów kwadratowych grzejnika o mocy ok. 1700-2000 W. Im wydajniejszy grzejnik, tym bardziej energooszczędny. Aby ciepło w pomieszczeniu było rozprzestrzeniane maksymalnie, warto wybrać model wyposażony w radiator - wiatrak. W przypadku wielu takich grzejników pobór energii elektrycznej jest niski przy zadowalających efektach grzewczych.

Wyposażenie grzejnika

Przydatnym elementem wyposażenia będzie termostat, który umożliwia regulację mocy. Pozwala on tym samym na swobodne kontrolowanie temperatury pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest opcja programowania określonych zakresów działania. W takim przypadku wystarczy po prostu wybrać jedno z wcześniejszych ustawień mocy. Grzejnik uruchomi się sam w momencie, gdy temperatura spadnie poniżej pożądanego zakresu. Rozwiązanie to jest nie tylko bardzo wygodne, ale też korzystne pod względem poboru energii. Chroni bowiem przed sytuacją, w której urządzenie działałoby bez potrzeby. Nowoczesne modele grzejników często rozbudowywane są o różne funkcje, które dodatkowo przyczyniają się do zaoszczędzenia energii. Dotyczy to przede wszystkim wygodnego panelu sterowania z wyświetlaczem. Taki rozwiązanie ułatwia konfigurację pracą urządzenia w sposób zdalny.

Poznaj ceny grzejników elektrycznych energooszczędnych

Cena grzejnika elektrycznego energooszczędnego zależy od rożnych czynników. Podstawowym błędem jest zakup modeli najtańszych, dystrybuowanych przez niesprawdzonych producentów w sieciach marketów. Oszczędność wynikająca z ceny jest niestety bardzo pozorna. Urządzenia te działają bowiem mało wydajnie, nierzadko pobierając znaczne ilości energii elektrycznej. Na energooszczędność składają się bowiem różne parametry. Nie bez znaczenia pozostaje odporność i wytrzymałość urządzenia, a także łatwość utrzymania go w czystości. Wszystko to powoduje, że warto inwestować w modele renomowanych firm. Gwarancję jakości, sprawnego serwisu i najlepszych parametrów jest w stanie zapewnić firma Mario Radiators.

Heat Point

Grzejniki energooszczędne w Mario Radiators produkowane są przez uznaną na światowym rynku markę Mario. Na szczególną uwagę zasługują elektryczne modele łazienkowe Heat Point, które korzystają z technologii ogrzewania bez wody. W naszym asortymencie nie brakuje też rozwiązań bardziej standardowych, umożliwiających podłączenie urządzenia do centralnego ogrzewania. Oferujemy ponadto modele grzejników łączących w sobie obie standardowe techniki grzewcze. Kolekcja Heat Point wyróżnia się niebanalną stylistyką. Poszczególne urządzenia pasują do pomieszczeń zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Grzejniki oferowane przez Mario Radiator powstają z wysokiej klasy stali nierdzewnej 304, odpornej na działanie korozji oraz niezwykle wytrzymałej. Materiał jest bardzo przystępny w obróbce, dzięki czemu elementy urządzeń zespawane są w sposób trwały oraz estetyczny.

W naszym sklepie

Grzejniki energooszczędne w Mario Radiators doceniają przede wszystkim osoby poszukujące przemyślanych i komfortowych rozwiązań. Podstawę naszej oferty stanowią modele w orientacji pionowej, które zapewnia oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Taka konstrukcja doskonale sprawdzi się w łazience, gdzie z reguły dostępność wolnej przestrzeni jest mniejsza. Funkcjonalność oferowanych przez nas rozwiązań podnosi drabinkowa forma. Eleganckie, delikatnie wysunięte szczebelki idealnie nadają się do wieszania wilgotnych ręczników lub ubrań, co dodatkowo oszczędza miejsce w łazience. Energooszczędne modele grzejników z naszych kolekcji występują w różnych wariantach rozmiarowych i kolorystycznych.

10.01.2020 13:38
Radosław Sobieski