Grzejnik drabinkowy. Eksperci radzą

Grzejnik drabinkowy. Eksperci radzą

Grzejnik drabinkowy to jedno ze standardowych urządzeń grzewczych stosowanych w łazienkach. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem oraz ceną, ale również wieloma istotnymi parametrami technicznymi. Mają one kluczowe znaczenie przy wyborze konkretnego modelu. Konieczne jest ponadto odpowiednie zaplanowanie miejsca grzejnika w łazience, aby zapewniał jak największą wydajność i praktyczność. Szeroki asortyment modeli drabinkowych posiada w swojej ofercie firma Mario Radiators.

Spis treści
Najważniejsze parametry
Moc grzewcza
Sposób zasilania
Stylistyka
Nasza oferta

Czym się wyróżniają grzejniki drabinkowe do łazienki?

Grzejniki drabinkowe do łazienki charakteryzują się specyficzną konstrukcją oraz charakterystycznym wyglądem. Jego najłatwiej rozpoznawalną cechą jest ażurowa budowa na którą składają się pionowe kolektory połączone poziomymi szczeblami. Odpowiednie ułożenie poszczególnych elementów pozwala na wygodne wykorzystywanie urządzenia do suszenia. Mokre ręczniki można łatwo zawiesić na szczebelkach zaraz po wyjściu z wanny lub spod prysznica.

Najważniejsze parametry

Oferowane przez nas modele zaprojektowane zostały w taki sposób, aby efektywnie spełniać funkcję designerskiego i praktycznego wieszaka. Grzejniki powinny jednak przede wszystkim efektywnie nagrzewać pomieszczenie, zapewniając utrzymanie temperatury około 24 stopni C. W przypadku domów jednorodzinnych wskazane jest dostarczanie 100-120 W na jeden metr kwadratowy powierzchni. Obliczenie odpowiedniej mocy grzewczej grzejnika nie jest zatem trudne. W niedużych łazienkach (o powierzchni ok. 4 m2) sprawdzi się urządzenie o mocy 400-500 W. W większych (powyżej 10 m2) polecane są modele o mocy 1000-1300 W.

Moc grzewcza

Grzejnik drabinkowy może posiadać różną moc, która uzależniona jest przede wszystkim od poziomu wydajności grzewczej instalacji. Parametry poszczególnych modeli oznaczane są jako 80/70/24C. Pierwsza z liczb oznacza temperaturę zasilania, a druga powrotu. Ostatnia dotyczy natomiast temperatury wewnętrznej pomieszczenia. Warto pamiętać, że moc grzewcza grzejnika stosowanego w łazience powinna być nieco wyższa w porównaniu do innych wnętrz. Wynika to z konieczności mocniejszego nagrzewania tego pomieszczenia. Sprawdzając moc warto zwrócić uwagę na częstotliwość wykorzystywania grzejnika do suszenia ręcznika, ponieważ przekłada się to na jego częściowe lub całkowite przysłonięcie. W przypadku modeli zasilanych od dołu lepszy będzie wybór urządzenia o 10 proc. mocniejszego, ponieważ zwykle podawana jest moc najbardziej efektywnego zasilania góra-dół.

Grzejnik drabinkowy OdisseyGrzejnik drabinkowy Phoenix

Sposób zasilania

Grzejniki drabinkowe występują w wielu różnych rodzajach. Poszczególne typy różnią się nie tylko wyglądem, ale też sposobem zasilania. Do najczęściej spotykanych należą urządzenia wodne i elektryczne, a także tzw. hybrydy. Grzejniki wodne podłączane są do centralnego ogrzewania, przez co mogą oddawać ciepło jedynie w okresie grzewczym. Mimo tego ograniczenia są bardzo popularne, ponieważ oferują większą energooszczędność. Do zasilania modeli elektrycznych służy natomiast gałka elektryczna. Urządzenia drabinkowe tego typu mogą być dzięki temu użytkowane przez cały rok, jednak przekłada się to na wyższe koszty eksploatacyjne. Rozwiązaniem często wybierany są hybrydy. Grzejniki te w trakcie sezonu grzewczego czerpią zasilanie z instalacji c. o., a poza nim z grzałki elektrycznej. Modele hybrydowe i elektryczne powinny posiadać odpowiednie możliwości sterowania oraz systemy automatyki, które ograniczą nadmierne zużycie energii.

Mocowanie grzejników drabinkowych poziomych i pionowych

Mocowanie grzejnika drabinkowego pionowego lub poziomego powinno być odpowiednio rozplanowane. Najlepszym miejscem montażu są okolice wanny lub prysznica, jednak zawsze należy od nich zachować bezpieczną odległość. Grzejnik nie powinien być narażony na bezpośrednią styczność z wodą. Odległość optymalna to około 60 cm, pozwalająca na wygodne powieszenie ręcznika na drabince zaraz po wyjściu z kąpieli. Jeżeli łazienka jest duża, urządzenie najlepiej zamocować w wolnej przestrzeni. Modele drabinkowe oferowane przez Mario Radiators mogą stać się prawdziwą ozdobą ściany. W przypadku mniejszych łazienek możliwości mocowania są znacznie bardziej ograniczone. Grzejnik zasilany prądem musi się znajdować niedaleko gniazdka, a model korzystający z c.o. powinien być ulokowany w miejscu zapewniającym efektywne ogrzewanie całego wnętrza.

Pionowe i poziome

Grzejniki drabinkowe poziome i pionowe należą do najczęściej wybieranych rozwiązań. Odpowiednia orientacja sprzyja mocowaniu w łazienkach o różnym układzie przestrzeni. Oferujemy modele z możliwością podłączenia zarówno do centralnego ogrzewania, jak i podłączenia elektrycznego. Nasz asortyment uzupełniają urządzenia hybrydowe oraz wyposażone w technologię suchego grzejnika.

Grzejniki drabinkowe Mario Radiators. Poznaj wszystkie odcienie, również czarny

Grzejniki drabinkowe Mario Radiators, dostępne również w kolorze czarnym, to idealne rozwiązanie dla miłośników niekonwencjonalnych aranżacji, które jednocześnie zaskakują swoją funkcjonalnością. Oferowane przez nas produkty są w stanie nadać niepowtarzalnego charakteru każdej łazience. Poszczególne modele są nie tylko stylowe, ale również bardzo solidnie wykonane. Posiadamy dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych, a nasze grono zasilają najlepsi specjaliści w branży. Nieustannie wzbogacamy nasze grzejniki o nowe rozwiązania technologiczne, stanowiące gwarancję innowacyjności i niezawodności. Każdy zakup obejmuje 10-letnia gwarancja.

Grzejnik drabinkowy czarny, biały lub w innym odcieniu

Grzejnik drabinkowy czarny lub biały to najbardziej standardowe rozwiązanie, które pasuje do większości łazienek. W ofercie Mario Radiators znaleźć można także urządzenia w różnych odcieniach złota, srebra, szarości czy miedzi. Poszczególne modele wykonane zostały ze stai nierdzewnej, posiadającej odpowiednie zabezpieczenia antykorozyjne oraz najwyższej jakości powłoki wykończeniowe. Oferowane przez nas rozwiązania pasują dzięki temu nawet do łazienek o podwyższonym poziomie wilgotności.

Najciekawsze propozycje w naszej ofercie

Grzejniki drabinkowe do łazienki w Mario Radiators wyróżniają się wieloma autami. Do najbardziej oryginalnych modeli należy Palermo. Jego praktyczną drabinkę tworzą intrygujące zawijasy, które idealnie prezentują się w modernistycznie urządzonym wnętrzu. Model ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych, pośród których najbardziej efektowny odcień to perłowo czarny. Oferowane przez nas rozwiązania są w stanie podkreślić styl łazienki utrzymanej w dowolnych barwach. Inny interesujący model z naszej oferty to Premium Symphony. Grzejnik ten posiada asymetryczną konstrukcję, która efektywnie podkreśla stylowe akcenty innych elementów aranżacji. Premium Symphony również dostępny jest w kilku kolorach. Idealnie pasuje zarówno do klasycznych łazienek, jak i bardziej surowych wnętrz o charakterze modernistycznym.

31.01.2020 13:05
Radosław Sobieski